AKTUALNOŚCI


Dwustronna współpraca gospodarcza Polska-Słowacja

Uwaga: ważna informacja dla polskich przedsiębiorców

Obecnie zmianie ulega system promocji polskiej gospodarki za granicą. Likwidowane są Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji przy ambasadach, a tworzone sa nowe Zagraniczne Biura Handlowe, których pracę koordynuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAiH).
Uprzejmie informujemy, że w przypadku, gdy w danym kraju nie przewiduje się utworzenia ZBH, a do takich krajów należy również Słowacja, wsparcia dla przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją na danym rynku zagranicznym udziela bezpośrednio Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która jest wtedy odpowiedzialna za działania wykonywane normalnie przez biura handlowe, takie jak:
 • udzielanie informacji o rynku (analizy, raporty, poradniki),
 • współtworzenie sieci kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami otoczenia biznesowego,
 • organizacja szkoleń dla polskich i zagranicznych firm,
 • weryfikacja partnerów biznesowych,
 • organizacja misji gospodarczych,
 • pomoc we wprowadzeniu produktów na rynek,
 • tworzenie kampanii promocyjnych i medialnych.

  Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z PAiH pod adresem mailowym: bratyslawa@paih.gov.pl. Wszelkie informacje, również o innych instrumentach wsparcia biznesu oraz dane kontaktowe dostępne są na stronie: www.paih.gov.pl

 • DODANO: 2018-12-01 00:00:00


  Szanowni Państwo.
  W dniu 5 października 2018 roku doszło do podpisania

  MEMORANDUM Izb Handlowych Polski i Słowacji
  DODANO: 2018-10-07 00:00:00


  Szanowni Państwo !

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie dotyczącymi:

  Współpracy gospodarczej Polska-Słowacja – I kwartał 2018
  oraz
  Dwustronnej współpracy gospodarczej Polska-Słowacja - 2017 r.


  DODANO: 2018-07-22 00:00:00

  Krakdent 2018  Ponad 440 wystawców prezentujących niezliczone nowości, bogata oferta edukacyjna dla lekarzy dentystów, asystentek, higienistek i techników, kolejny, prestiżowy kongres Dental Spaghetti, liczne spotkania, podczas których możliwa była bezpośrednia wymiana doświadczeń – 26. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent w Krakowie były kolejnym sukcesem organizatorów i cennym doświadczeniem dla kilkunastu tysięcy uczestników. Znów padły statystyczne rekordy. Tegoroczne Targi Krakdent odbyły się w dniach 8 – 10 marca 2018 r., w salach EXPO Kraków. Jak zwykle – zgromadziły tłumy zarówno wystawców, jak i zainteresowanych nie tylko ofertą handlową, ale też licznymi wykładami, kursami, warsztatami. Program naukowy obejmował praktycznie wszystkie sfery działań podejmowanych w gabinetach stomatologicznych i pracowniach protetycznych. A wykładowcami byli nie tylko polscy, ale także zagraniczni eksperci. Ich udział jest stały w towarzyszącym Targom od lat jednodniowym, Międzynarodowym Kongresie Stomatologicznym Dental Spaghetti, który odbył się już po raz 17. pod hasłem „Tradycja oparta na faktach czy nowe technologie? Wybierz najlepszą drogę rozwoju twojej praktyki”. Organizatorami byli jak co roku dr hab. Jerzy Krupiński, prof. SUM, i dr Maciej Żarow oraz tech. dent. Kamila Sekierski z Nowego Jorku. Wykładowcy przyjechali natomiast z Włoch, Szwajcarii, Hiszpanii i Rumunii. Tradycyjnie w Targach wzięła udział reprezentacja słowackiej i czeskiej izby dentystycznej z jej prezesami – MUDr. Igorem Moravčíkiem i MUDr. Romanem Mullerem na czele. W powitalnym spotkaniu w EXPO Kraków prócz zagranicznych gości wzięli także udział prezes Targów Grażyna Grabowska, komisarz Targów Beata Simon, prezes Polsko-Słowackiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotr Cebulski oraz przedstawiciele ORL w osobach wiceprezesa Dariusza Kościelniaka i Agaty Dutki-Szmigiel oraz przewodniczącego Komisji Stomatologicznej ORL Roberta Stępnia, którzy od lat utrzymają przyjacielskie stosunki z lekarzami ze Słowacji i Czech. Korzystając z okazji prezes Grabowska pogratulowała Robertowi Stępniowi wyboru na stanowisko prezesa ORL, doceniając jego zaangażowanie w pracę na rzecz środowiska lekarzy.

  Tekst i zdjęcia: archiwum „Galicyjskiej Gazety Lekarskiej”

  DODANO: 2018-04-05 00:00:00

  W Kežmarku / Słowacja/ odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli Polsko – Słowackiej Izby Przemysłowo Handlowej i Słowacko – Polskiej Izby Handlowej w celu uzgodnienia wspólnych przedsięwzięć działalności programowej w 2018 roku.
  Izby reprezentowali: PSIPH z siedzibą w Krakowie Piotr Cebulski a SPIH z siedziba w Żylinie Stanislav Kučirek.
  W dalszej części uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość rozmowy o najważniejszych problemach rozwoju polsko – słowackiej współpracy gospodarczej : z Ambasadorami RP w Bratysławie Panem Leszkiem Soczewicą wraz z Radcą – Ministrem Panem Piotrem Drobniakiem oraz z Ambasadorem RS w Warszawie Panem Dušan Krištofik.
  Obecnym w czasie spotkania był Prezydent m. Kežmarok Pan Ján Ferenčak

  DODANO: 2018-01-19 00:00:00


  We wtorek, 19 grudnia 2017 r. gościem Prezydenta Jacka Majchrowskiego był Burmistrz Nowej Wsi Spiskiej Ján Volný. W spotkaniu udział wziął również Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa.  fot. W.Majka

  Więcej informacji tutaj

  DODANO: 2018-01-17 00:00:00

  Szanowni Państwo.

  Przekazujemy informację o warsztatach dla słowackich i polskich przedsiębiorców, jakie 24 października b.r. organizują w Żylinie: Słowacko - Polska Izba Handlowa oraz Słowacka Izba Przemysłowo - Handlowa:

  Pełna informacja TUTAJ

  http://www.bratyslawa.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/slowacko_polskie_warsztaty_poswiecone_innowacyjnemu_przemyslowi

  Udział w warsztatach jest bezpłatny po rejestracji pod linkiem: http://www.spok.sk/aktivity.php?a=68

  Serdecznie zapraszamy!

  DODANO: 2017-10-09 00:00:00

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informuję, że 18 września 2017 roku został ogłoszony nabór projektów do dofinansowania - dla pierwszej osi priorytetowej Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza”.

  Nabór trwa do 10 listopada 2017 r.

  Szczegóły:
  https://pl.plsk.eu/-/ii-nabor-wnioskow-dla-pierwszej-osi-priorytetowej-programu

  DODANO: 2017-09-20 00:00:00

  VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw,
  18-20 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, praktyków biznesu, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze Kongresu najdobitniej mówią liczby: swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało z nami blisko 25 tysięcy osób. Tylko w ubiegłym roku w ponad 80 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 5500 uczestników z 35 państw, którzy z uwagą śledzili również ofertę 120 wystawców podczas Targów Biznes Expo.

  W tym roku idziemy o krok dalej. „Uwolnić biznes!” to wielopłaszczyznowy postulat przedsiębiorców, który wyraża gotowość zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie czy ekspansję zagraniczną. VII edycja Kongresu będzie areną wymiany myśli, zdobywania praktycznej wiedzy oraz pozyskiwania kontaktów i narzędzi niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Liczne sesje i warsztaty poprowadzą eksperci i praktycy. Kongres będzie również okazją do nawiązania współpracy handlowej z przedsiębiorcami z krajów UE oraz min.: Chin, USA, Iranu, Białorusi.

  Udział w Kongresie jest bezpłatny dla wszystkich uczestników. Rejestracji można dokonać poprzez stronę www.ekmsp.eu


  DODANO: 2017-09-18 00:00:00

  Szanowni Państwo,
  Z wielką radością informujemy, że kolejowo-autobusowy przewoźnik LEO Express uruchomił nową linię autobusową łączącą Polskę, Słowację i Węgry. Kursy wystartowały we wtorek 29 sierpnia br. Ceny biletów rozpoczynają się od 19 PLN a można je nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.leoexpress.pl oraz biur podróży.

  Długo wyczekiwane połączenie, obsługiwane komfortowymi autokarami, kursuje na trasie Warszawa – Kielce – Kraków – Nowy Sącz – Stará Ľubovňa – Kežmarok - Poprad – Prešov - Košice – Miszkolc – Budapeszt.

  DODANO: 2017-09-17 00:00:00

  więcej


  Strona korzysta z technologii cookies. Szczegóły tutaj.