AKTUALNOŚCI


DODANO: 2019-05-20 00:00:00


DODANO: 2019-05-20 00:00:00

Krakdent 2019

Targi Krakdent 2019 W dniach 11-13 kwietnia odbyły się w Expo Kraków 27. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent, od lat największa i najważniejsza impreza branży stomatologicznej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku swoją ofertę przedstawiło na nich 451 firm z całego świata, odwiedziło je ponad 16 tys. gości. Wachlarz produktów prezentowanych na Krakdencie obejmuje zarówno środki do higieny jamy ustnej, narzędzia chirurgiczne czy odzież medyczną, jak i najwyższej klasy unity i lasery stomatologiczne, frezarki protetyczne oraz skanery wewnątrzustne. Ale targi mają wymiar nie tylko handlowo-biznesowy. Ważną ich część stanowią kierowane do dentystów, techników i asystentek stomatologicznych dziesiątki kursów, szkoleń i warsztatów, prowadzonych zarówno na stoiskach wystawowych, jak i w salach seminaryjnych czy na terenie Krakowskiej Medycznej Szkoły Policealnej. Już po raz 18. uczestnicy targów mogli także wziąć udział w międzynarodowym kongresie Dental Spaghetti organizowanym w Muzeum Manggha przez prof. Jerzego Krupińskiego i dr. Macieja Żarowa. Tym razem zaproszeni wykładowcy, głównie z Włoch i Portugalii, próbowali odpowiedzieć na pytanie „Jak rozwiązać problemy w leczeniu estetycznym i funkcjonalnym: pomiędzy ortodoncją a stomatologią odtwórczą”. Tegoroczne targi zainaugurował wykład doktora Konrada Rylskiego poświęcony zainicjowanemu przez niego projektowi „Dentysta w Afryce”, w ramach którego od lat polscy stomatolodzy wolontariusze wyjeżdżają do Afryki, by leczyć zęby jej mieszkańców. W trakcie targów prowadzona była także akcja pn. #JestemCzujnyOnkologicznie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że wielokrotnie to właśnie stomatolodzy jako pierwsi mogą rozpoznać zmiany nowotworowe w jamie ustnej pacjenta, a tym samym ocalić mu życie. Dlatego też w trakcie targów na wybranych stoiskach prowadzone były szkolenia, jak powinno wyglądać standardowe badanie kliniczne i przesiewowe. Nie zapomniano także o podopiecznych małopolskich domów dziecka, którym w ramach corocznej akcji charytatywnej DentoPomoc wystawcy przekazali przybory do higieny jamy ustnej. Nowością Krakdentu była strefa MeetUp, na której scenie odbywały się liczne spotkania i prezentacje, a nawet pokaz kolekcji odzieży medycznej zaprojektowanej przez Evę Minge, oczywiście z jej udziałem. Natomiast stałym punktem programu Krakdentu jest spotkanie w Expo Kraków przedstawicieli za-przyjaźnionych izb krakowskiej oraz dentystycznych z Czech i Słowacji. W tym roku wzięli w nim udział prezydent Słowackiej Izby Dentystycznej Igor Moravcík, prezydent Czeskiej Izby Dentystycznej Roman Šmucler oraz konsul generalny Republiki Słowackiej Tomáš Kašaj. A ze strony gospodarzy prezes ORL Robert Stępień, jej wiceprezes Dariusz Kościelniak, prezes Polsko-Słowackiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotr Cebulski oraz prezes Expo Kraków Grażyna Grabowska i komisarz Targów Beata Simon


DODANO: 2019-05-10 00:00:00


Dwustronna współpraca gospodarcza Polska-Słowacja

Uwaga: ważna informacja dla polskich przedsiębiorców

Obecnie zmianie ulega system promocji polskiej gospodarki za granicą. Likwidowane są Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji przy ambasadach, a tworzone sa nowe Zagraniczne Biura Handlowe, których pracę koordynuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAiH).
Uprzejmie informujemy, że w przypadku, gdy w danym kraju nie przewiduje się utworzenia ZBH, a do takich krajów należy również Słowacja, wsparcia dla przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją na danym rynku zagranicznym udziela bezpośrednio Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która jest wtedy odpowiedzialna za działania wykonywane normalnie przez biura handlowe, takie jak:
 • udzielanie informacji o rynku (analizy, raporty, poradniki),
 • współtworzenie sieci kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami otoczenia biznesowego,
 • organizacja szkoleń dla polskich i zagranicznych firm,
 • weryfikacja partnerów biznesowych,
 • organizacja misji gospodarczych,
 • pomoc we wprowadzeniu produktów na rynek,
 • tworzenie kampanii promocyjnych i medialnych.

  Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z PAiH pod adresem mailowym: bratyslawa@paih.gov.pl. Wszelkie informacje, również o innych instrumentach wsparcia biznesu oraz dane kontaktowe dostępne są na stronie: www.paih.gov.pl

 • DODANO: 2018-12-01 00:00:00


  Szanowni Państwo.
  W dniu 5 października 2018 roku doszło do podpisania

  MEMORANDUM Izb Handlowych Polski i Słowacji
  DODANO: 2018-10-07 00:00:00


  Szanowni Państwo !

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie dotyczącymi:

  Współpracy gospodarczej Polska-Słowacja – I kwartał 2018
  oraz
  Dwustronnej współpracy gospodarczej Polska-Słowacja - 2017 r.


  DODANO: 2018-07-22 00:00:00

  Krakdent 2018  Ponad 440 wystawców prezentujących niezliczone nowości, bogata oferta edukacyjna dla lekarzy dentystów, asystentek, higienistek i techników, kolejny, prestiżowy kongres Dental Spaghetti, liczne spotkania, podczas których możliwa była bezpośrednia wymiana doświadczeń – 26. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent w Krakowie były kolejnym sukcesem organizatorów i cennym doświadczeniem dla kilkunastu tysięcy uczestników. Znów padły statystyczne rekordy. Tegoroczne Targi Krakdent odbyły się w dniach 8 – 10 marca 2018 r., w salach EXPO Kraków. Jak zwykle – zgromadziły tłumy zarówno wystawców, jak i zainteresowanych nie tylko ofertą handlową, ale też licznymi wykładami, kursami, warsztatami. Program naukowy obejmował praktycznie wszystkie sfery działań podejmowanych w gabinetach stomatologicznych i pracowniach protetycznych. A wykładowcami byli nie tylko polscy, ale także zagraniczni eksperci. Ich udział jest stały w towarzyszącym Targom od lat jednodniowym, Międzynarodowym Kongresie Stomatologicznym Dental Spaghetti, który odbył się już po raz 17. pod hasłem „Tradycja oparta na faktach czy nowe technologie? Wybierz najlepszą drogę rozwoju twojej praktyki”. Organizatorami byli jak co roku dr hab. Jerzy Krupiński, prof. SUM, i dr Maciej Żarow oraz tech. dent. Kamila Sekierski z Nowego Jorku. Wykładowcy przyjechali natomiast z Włoch, Szwajcarii, Hiszpanii i Rumunii. Tradycyjnie w Targach wzięła udział reprezentacja słowackiej i czeskiej izby dentystycznej z jej prezesami – MUDr. Igorem Moravčíkiem i MUDr. Romanem Mullerem na czele. W powitalnym spotkaniu w EXPO Kraków prócz zagranicznych gości wzięli także udział prezes Targów Grażyna Grabowska, komisarz Targów Beata Simon, prezes Polsko-Słowackiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotr Cebulski oraz przedstawiciele ORL w osobach wiceprezesa Dariusza Kościelniaka i Agaty Dutki-Szmigiel oraz przewodniczącego Komisji Stomatologicznej ORL Roberta Stępnia, którzy od lat utrzymają przyjacielskie stosunki z lekarzami ze Słowacji i Czech. Korzystając z okazji prezes Grabowska pogratulowała Robertowi Stępniowi wyboru na stanowisko prezesa ORL, doceniając jego zaangażowanie w pracę na rzecz środowiska lekarzy.

  Tekst i zdjęcia: archiwum „Galicyjskiej Gazety Lekarskiej”

  DODANO: 2018-04-05 00:00:00

  W Kežmarku / Słowacja/ odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli Polsko – Słowackiej Izby Przemysłowo Handlowej i Słowacko – Polskiej Izby Handlowej w celu uzgodnienia wspólnych przedsięwzięć działalności programowej w 2018 roku.
  Izby reprezentowali: PSIPH z siedzibą w Krakowie Piotr Cebulski a SPIH z siedziba w Żylinie Stanislav Kučirek.
  W dalszej części uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość rozmowy o najważniejszych problemach rozwoju polsko – słowackiej współpracy gospodarczej : z Ambasadorami RP w Bratysławie Panem Leszkiem Soczewicą wraz z Radcą – Ministrem Panem Piotrem Drobniakiem oraz z Ambasadorem RS w Warszawie Panem Dušan Krištofik.
  Obecnym w czasie spotkania był Prezydent m. Kežmarok Pan Ján Ferenčak

  DODANO: 2018-01-19 00:00:00


  We wtorek, 19 grudnia 2017 r. gościem Prezydenta Jacka Majchrowskiego był Burmistrz Nowej Wsi Spiskiej Ján Volný. W spotkaniu udział wziął również Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa.  fot. W.Majka

  Więcej informacji tutaj

  DODANO: 2018-01-17 00:00:00

  Szanowni Państwo.

  Przekazujemy informację o warsztatach dla słowackich i polskich przedsiębiorców, jakie 24 października b.r. organizują w Żylinie: Słowacko - Polska Izba Handlowa oraz Słowacka Izba Przemysłowo - Handlowa:

  Pełna informacja TUTAJ

  http://www.bratyslawa.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/slowacko_polskie_warsztaty_poswiecone_innowacyjnemu_przemyslowi

  Udział w warsztatach jest bezpłatny po rejestracji pod linkiem: http://www.spok.sk/aktivity.php?a=68

  Serdecznie zapraszamy!

  DODANO: 2017-10-09 00:00:00

  więcej


  Strona korzysta z technologii cookies. Szczegóły tutaj.