KRAKDENT zakończony sukcesem!

 

W dniach 30 marca-1 kwietnia br. w EXPO Kraków odbyły się 29. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT – najważniejsze wydarzenie branży stomatologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym w tym roku wzięło udział dokładnie 10 303 odwiedzających i 323 wystawców z całego świata. Targi oferują nie tylko możliwość zakupu nowoczesnego sprzętu i artykułów stomatologicznych. To także miejsce dialogu i budowania relacji biznesowych oraz zdobywania wiedzy – głównie w trakcie licznych szkoleń i warsztatów.

Wśród nowości prezentowanych na targach znalazły się m.in. najnowocześniejsze modele skanerów wewnątrzustnych i skanerów twarzy, najwyższej klasy unity stomatologiczne, lampy polimeryzacyjne, nowe linie autoklawów, lasery stomatologiczne, ale i te używane w medycynie estetycznej, kompozyty do podnoszenia zgryzu, a także produkty dla weterynarzy. Wiele z nich można było wypróbować na stoiskach Krakdentu, jak również – po raz pierwszy w historii targów – w specjalnej Strefie Testów.

Z myślą o uczestnikach, którzy stale chcą podnosić swoje kwalifikacje, przygotowany został program naukowy, m.in. kursy medyczne organizowane w salach EXPO Kraków – w tym roku szczególne zainteresowanie wzbudziła sesja pt. „Update wytycznych leczenia schorzeń powszechnie spotykanych u dzieci i młodzieży – próchnicy, wad rozwojowych, urazów” prowadzona przez prof. Monty Duggala z Qatar University –  oraz organizowany przez dr. Macieja Żarowa XX Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti pn. „Klinika Stomatologiczna 2.0”, odbywający się w Muzeum Manggha.

Kraków stał się centralnym miejscem handlu stomatologicznego i wymiany doświadczeń. Sądzę, że w dalszej kolejności będzie to miejsce, gdzie będą rozwijały się również inicjatywy naukowe (…) Uważam, że przy Krakdencie można by zorganizować spotkania zjazdowe organizacji i towarzystw stomatologicznych. Są przecież tutaj warunki do tego, a przy okazji magnesem są właśnie targi. Nie da się ukryć, że poza Krakowem nie ma imprezy w Polsce, która mogłaby z Krakdentem konkurować” – podsumował tegoroczne targi prof. Marek Ziętek, honorowy prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

To pod jego przewodnictwem obradowała komisja, która pierwszego dnia targów, podczas uroczystego bankietu ogłosiła wyniki konkursu o Medal Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT, wyróżniając firmy prezentujące innowacyjne produkty. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły: Ivoclar-Vivadent Polska Sp. z o.o., Nevadent Sp. z o.o., Roko s.c., Olident Sp. z o.o., Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy i Mediaflor Agnieszka Florczak-Skwierczyńska.

0d 11 lat podczas Krakdentu organizowana jest też akcja charytatywna DENTOPOMOC. W tym roku Targi w Krakowie nawiązały współpracę z Fundacją „Szansa na nowe życie”, która pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami ewakuowanym z ukraińskich domów dziecka do Polski. To właśnie im zostały przekazane m.in. środki do higieny jamy ustnej, produkty spożywcze, chemiczne, odzież i akcesoria.

Trzy dni targów to także okazja do spotkań „po godzinach”, dlatego organizatorzy zadbali o szereg atrakcji dodatkowych, takich jak DENTOspoty, loty widokowe helikopterem czy KRAKDANCE Party&Chill.

 „Energię, którą obdarzyli nas uczestnicy, wykorzystamy przygotowując 30-lecie targów. To będzie wyjątkowa edycja. Dziś nie mogę zbyt wiele zdradzić, jedynie to, iż większość stoisk jest już zarezerwowana. Dziękuję wszystkim gościom targów – razem tworzymy to wydarzenie!” – podsumowała tegoroczną edycję Beata Simon, Team Leader Targów KRAKDENT.

Jubileuszowe 30. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT odbędą się w EXPO Kraków 11-13 kwietnia 2024 r.

(źródło: Krakdent.pl, opr. KD)

————————————————————————————————————————–

Spotkanie ze stomatologami ze Słowacji

W ramach odbywających się w Krakowie Targów KRAKDENT naszą Izbę odwiedziła sześcioosobowa delegacja Słowackiej Izby Dentystycznej, w tym MUDr. Milan Kráľovič, prezes Regionalnej Izby Dentystycznej w Bratysławie.

W tradycyjnym już spotkaniu w EXPO Kraków wzięli udział m.in. prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska, prezes ORL Robert Stępień, prezes Polsko-Słowackiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotr Cebulski oraz nowo powołana Konsul Generalna Republiki Słowackiej w Krakowie Zlata Šipošová.

Natomiast mniej oficjalne spotkanie z przedstawicielami Komisji Stomatologicznej, na czele z jej przewodniczącym doktorem Dariuszem Kościelniakiem, wiceprzewodniczącymi Agatą Dutką-Szmigiel i Małgorzatą Jamką-Kasprzyk oraz prof. Jolantą Pytko-Polończyk, odbyło się w siedzibie Izby. Dyskusje pomiędzy reprezentantami obu samorządów dotyczyły przede wszystkim dalszej współpracy w zakresie kształcenia transgranicznego i możliwości zdobywania punktów edukacyjnych przez lekarzy z Polski na terenie Słowacji, a Słowaków w naszym kraju.

KD

Close Menu