Krakdent 2019

Targi Krakdent 2019 W dniach 11-13 kwietnia odbyły się w Expo Kraków 27. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent, od lat największa i najważniejsza impreza branży stomatologicznej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku swoją ofertę przedstawiło na nich 451 firm z całego świata, odwiedziło je ponad 16 tys. gości. Wachlarz produktów prezentowanych na Krakdencie obejmuje zarówno środki do higieny jamy ustnej, narzędzia chirurgiczne czy odzież medyczną, jak i najwyższej klasy unity i lasery stomatologiczne, frezarki protetyczne oraz skanery wewnątrzustne.

Ale targi mają wymiar nie tylko handlowo-biznesowy. Ważną ich część stanowią kierowane do dentystów, techników i asystentek stomatologicznych dziesiątki kursów, szkoleń i warsztatów, prowadzonych zarówno na stoiskach wystawowych, jak i w salach seminaryjnych czy na terenie Krakowskiej Medycznej Szkoły Policealnej. Już po raz 18. uczestnicy targów mogli także wziąć udział w międzynarodowym kongresie Dental Spaghetti organizowanym w Muzeum Manggha przez prof. Jerzego Krupińskiego i dr. Macieja Żarowa. Tym razem zaproszeni wykładowcy, głównie z Włoch i Portugalii, próbowali odpowiedzieć na pytanie „Jak rozwiązać problemy w leczeniu estetycznym i funkcjonalnym: pomiędzy ortodoncją a stomatologią odtwórczą”.

Tegoroczne targi zainaugurował wykład doktora Konrada Rylskiego poświęcony zainicjowanemu przez niego projektowi „Dentysta w Afryce”, w ramach którego od lat polscy stomatolodzy wolontariusze wyjeżdżają do Afryki, by leczyć zęby jej mieszkańców. W trakcie targów prowadzona była także akcja pn. #JestemCzujnyOnkologicznie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że wielokrotnie to właśnie stomatolodzy jako pierwsi mogą rozpoznać zmiany nowotworowe w jamie ustnej pacjenta, a tym samym ocalić mu życie. Dlatego też w trakcie targów na wybranych stoiskach prowadzone były szkolenia, jak powinno wyglądać standardowe badanie kliniczne i przesiewowe.

Nie zapomniano także o podopiecznych małopolskich domów dziecka, którym w ramach corocznej akcji charytatywnej DentoPomoc wystawcy przekazali przybory do higieny jamy ustnej. Nowością Krakdentu była strefa MeetUp, na której scenie odbywały się liczne spotkania i prezentacje, a nawet pokaz kolekcji odzieży medycznej zaprojektowanej przez Evę Minge, oczywiście z jej udziałem. Natomiast stałym punktem programu Krakdentu jest spotkanie w Expo Kraków przedstawicieli zaprzyjaźnionych izb krakowskiej oraz dentystycznych z Czech i Słowacji.

W tym roku wzięli w nim udział prezydent Słowackiej Izby Dentystycznej Igor Moravcík, prezydent Czeskiej Izby Dentystycznej Roman Šmucler oraz konsul generalny Republiki Słowackiej Tomáš Kašaj. A ze strony gospodarzy prezes ORL Robert Stępień, jej wiceprezes Dariusz Kościelniak, prezes Polsko-Słowackiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotr Cebulski oraz prezes Expo Kraków Grażyna Grabowska i komisarz Targów Beata Simon.

Close Menu