Krakdent 2018

Ponad 440 wystawców prezentujących niezliczone nowości, bogata oferta edukacyjna dla lekarzy dentystów, asystentek, higienistek i techników, kolejny, prestiżowy kongres Dental Spaghetti, liczne spotkania, podczas których możliwa była bezpośrednia wymiana doświadczeń – 26. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent w Krakowie były kolejnym sukcesem organizatorów i cennym doświadczeniem dla kilkunastu tysięcy uczestników. Znów padły statystyczne rekordy.

Tegoroczne Targi Krakdent odbyły się w dniach 8 – 10 marca 2018 r., w salach EXPO Kraków. Jak zwykle – zgromadziły tłumy zarówno wystawców, jak i zainteresowanych nie tylko ofertą handlową, ale też licznymi wykładami, kursami, warsztatami. Program naukowy obejmował praktycznie wszystkie sfery działań podejmowanych w gabinetach stomatologicznych i pracowniach protetycznych. A wykładowcami byli nie tylko polscy, ale także zagraniczni eksperci. Ich udział jest stały w towarzyszącym Targom od lat jednodniowym, Międzynarodowym Kongresie Stomatologicznym Dental Spaghetti, który odbył się już po raz 17. pod hasłem „Tradycja oparta na faktach czy nowe technologie? Wybierz najlepszą drogę rozwoju twojej praktyki”.

Organizatorami byli jak co roku dr hab. Jerzy Krupiński, prof. SUM, i dr Maciej Żarow oraz tech. dent. Kamila Sekierski z Nowego Jorku. Wykładowcy przyjechali natomiast z Włoch, Szwajcarii, Hiszpanii i Rumunii. Tradycyjnie w Targach wzięła udział reprezentacja słowackiej i czeskiej izby dentystycznej z jej prezesami – MUDr. Igorem Moravčíkiem i MUDr. Romanem Mullerem na czele. W powitalnym spotkaniu w EXPO Kraków prócz zagranicznych gości wzięli także udział prezes Targów Grażyna Grabowska, komisarz Targów Beata Simon, prezes Polsko-Słowackiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotr Cebulski oraz przedstawiciele ORL w osobach wiceprezesa Dariusza Kościelniaka i Agaty Dutki-Szmigiel oraz przewodniczącego Komisji Stomatologicznej ORL Roberta Stępnia, którzy od lat utrzymają przyjacielskie stosunki z lekarzami ze Słowacji i Czech.

Korzystając z okazji prezes Grabowska pogratulowała Robertowi Stępniowi wyboru na stanowisko prezesa ORL, doceniając jego zaangażowanie w pracę na rzecz środowiska lekarzy.

Tekst i zdjęcia: archiwum „Galicyjskiej Gazety Lekarskiej”

Close Menu